Results |
U16 F36 (3) |
1. | BRYNN IWAASA | LETHBRIDGE/AB |
2. | Ekaterina DANILKOV | Burnaby Judo Club/BC |
U16 F40 (4) |
1. | EVELYN BEATON | LETHBRIDGE/AB |
2. | SOPHIE LAPOINTE | Judokan Port-Cartier/QC |
3. | Devrie NEWSTEAD | Lloydminster/SK |
U16 F44 (5) |
1. | Iana FOREST | Dojo Beauport/QC |
2. | Olivia SHEEHAN | Campbell River Judo Club/BC |
3. | RYLIE CALDWELL | LETHBRIDGE/AB |
U16 F48 (9) |
1. | Klavdia DANILKOV | Burnaby Judo Club/BC |
2. | Mathilde SIMARD-LEJEUNE | seiko/QC |
3. | Anna PRUS-CZARNECKA | Tokugawa/AB |
3. | Rakiia LOLIEVA | Burnaby Judo Club/BC |
U16 F52 (15) |
1. | Angie GRISALES | Hoku sei kan /AB |
2. | Alyssandra Phoebe MANUEL | Scarborough Dojo/ON |
3. | Léonarda HORAK | shidokan/QC |
3. | Emily KAPUSTIN | Tsunami Martial Arts Club/ON |
U16 F57 (22) |
1. | Sarah EKOSKY | Judo Manitoba/MB |
2. | LAURENCE BIRON | VARENNES/QC |
3. | Nyota MORISHO | Victoria Judo Club/BC |
3. | Tara GOLONKA | Victoria Judo Club/BC |
U16 F63 (14) |
1. | Teyana ROBERTS | Hiro's/AB |
2. | Greta GOASDOUE-WALLACE | Hiro's/AB |
3. | Sydney EDGSON | Prince George Judo Club/BC |
3. | Emma BLAKE | Asahi Judo Club/ON |
U16 F70 (6) |
1. | Mira CALDER | Kokushikai Judo/BC |
2. | Anne GARNEAU | club judo Lévis/QC |
3. | Jenna NYSTROM | Kam Lake Judo Club/NT |
3. | Yana JACOBS | Campbell River Judo Club/BC |
U16 F70+ (6) |
1. | Asia DOUGLAS | Toronto Judo Kai/ON |
2. | Janessa KEAYS | Prince Albert/SK |
3. | Emma MULLETT | Mun Judo/NL |
3. | Elodie LEFEBVRE | Asbestos-Danville/QC |
U16 M38 (9) |
1. | CALEB DEMAERE | LETHBRIDGE/AB |
2. | Victor VYSOSTKI | Kodokwai/AB |
3. | Matis GANET | Dojo Zenshin/QC |
3. | Victor ROY | Asbestos-Danville/QC |
U16 M42 (15) |
1. | AIDAN LAZENBY | LETHBRIDGE/AB |
2. | Euan LITZENBERGER | South Corman Park/SK |
3. | ELIJAH HILL | LETHBRIDGE/AB |
3. | RJ HETHERINGTON | Rikidokan Judo Club/PE |
U16 M46 (16) |
1. | Olivier GAGNON | Club Judokas Jonquière/QC |
2. | WILLIAM ABRAINI | Judo Vieille Capitale/QC |
3. | Maksim RUDAKOV | Taifu Judo Club/ON |
3. | Marc-Alexandre GUÉRIN | Club Judokas Jonquière/QC |
U16 M50 (17) |
1. | NORBERT ANDRAS | MÉTROPOLITAIN/QC |
2. | Frédéric DE CARDAILLAC | shidokan/QC |
3. | Johnathan XINKAS | Taifu Judo Club/ON |
3. | ARTEM SHAPORIN | MÉTROPOLITAIN/QC |
U16 M55 (24) |
1. | Philippe THIBODEAU | Blainville/QC |
2. | Thomas SPARKES | Asahi Judo Club/ON |
3. | Katsuo LEUNG | Hiro's/AB |
3. | Thomas GANET | Dojo Zenshin/QC |
U16 M60 (16) |
1. | Emil SCHENK | Burnaby Judo Club/BC |
2. | Katsuji LEUNG | Hiro's/AB |
3. | NATHAN DEMAERE | LETHBRIDGE/AB |
3. | Victor DESSUREAULT | Club Judokas Jonquière/QC |
U16 M66 (21) |
1. | Victor GOUGEON-GAZÉ | shidokan/QC |
2. | Alec GARAND | Dojo Zenshin/QC |
3. | YURIY SEMENYUK | MÉTROPOLITAIN/QC |
3. | Alexander WU | Tokugawa/AB |
U16 M73 (10) |
1. | Michael AKBASHEV | Judo Manitoba/MB |
2. | Bogdan CHERKASHYN | Toronto Judo Kai/ON |
3. | WILLIAM GAUDET | Club de judo Seikidokan/QC |
3. | Munkhjin BATDORJ | /QC |
U16 M73+ (9) |
1. | Amr ABD ELREHIM | Toronto judo kai/ON |
2. | Owen MACUMBER | Ryudokan Judo Club/ON |
3. | Pierce BISHOP | St Albert/AB |
3. | Félix CÔTÉ | ALBATROS/QC |
U21 F44 (2) |
1. | Kimiko KAMSTRA | Hart Judo Academy/BC |
U21 F48 (4) |
1. | VIRGINIA NEMETH | LETHBRIDGE/AB |
2. | Léa ROY | Asbestos-Danville/QC |
3. | Brooke CORBETT | Hart Judo Academy/BC |
U21 F52 (7) |
1. | Marie BESSON | shidokan/QC |
2. | TAEYA KOLIASKA | LETHBRIDGE/AB |
3. | Launa HINTON | Abbotsford Judo Club/BC |
3. | EMMA CALDWELL | LETHBRIDGE/AB |
U21 F57 (12) |
1. | Sasha ZIGIC | Judo Manitoba/MB |
2. | Alexandra GAGNON | Tolide/AB |
3. | Tiffany COOLICAN | Victoria Judo Club/BC |
3. | Sierra TANNER | ATC/NS |
U21 F63 (10) |
1. | HANA KUNO | LETHBRIDGE/AB |
2. | Alicia FIANDOR | Nanaimo Judo Club/BC |
3. | Anne MARTIN | seiko/QC |
3. | ROXANNE ÉMOND | JU SHIN KAN LATERRIÈRE/QC |
U21 F70 (6) |
1. | SHIANNE GRONEN | LETHBRIDGE/AB |
2. | CORALIE GODBOUT | Judo Vieille Capitale/QC |
3. | Julia SERGEEVA | Kodokwai/AB |
3. | Alexandria LEFORT | Sheffield Judo Club/ON |
U21 F78 (4) |
1. | Megan NEUMAN | Saskatoon Y/SK |
2. | Allayah COPELAND | Ajax Budokan/ON |
3. | Josie-Anne SYNNOTT | Sept-Iles/QC |
U21 M100 (3) |
1. | Shady EL NAHAS | JCCC Judo Kai/ON |
2. | Yohan CHOUINARD | Sept-Iles/QC |
U21 M100+ (5) |
1. | Tristan ALEXANDER | Victoria Judo Club/BC |
2. | Andrew VIENNEAU | Shimpokai/NB |
3. | Toru IWAASA | Swift Current/SK |
U21 M55 (11) |
1. | Arno BLACQUIÈRE | Club Judokas Jonquière/QC |
2. | JUSTIN TREMBLAY | Club de judo Seikidokan/QC |
3. | Vincent NINALGA | Arashi Judo Club/BC |
3. | Maxwell YOUNG | Hart Judo Academy/BC |
U21 M60 (19) |
1. | Hakim CHALA | Kiseki Judo/QC |
2. | JOEL DEMAERE | LETHBRIDGE/AB |
3. | Erik VANDERSANDEN | Upper Canada/ON |
3. | Dontae DE JESUS | Action and Reaction MMA/ON |
U21 M66 (26) |
1. | Jacob VALOIS | Club de judo Boucherville/QC |
2. | Orlando HORAK | shidokan/QC |
3. | JULIEN FRASCADORE | Budo Kwai Québec/QC |
3. | Mitchell WOLFE | Abbotsford Judo Club/BC |
U21 M73 (21) |
1. | Constantin GABUN | shidokan/QC |
2. | Sava ANTIC | Olympic Judo Centre/ON |
3. | Daniel CHOSAK | shidokan/QC |
3. | Damien EKOSKY | Judo Manitoba/MB |
U21 M81 (11) |
1. | François GAUTHIER-DRAPEAU | seiko/QC |
2. | luka KHATELISHVILI | Olympic Judo Centre/ON |
3. | McKenzie MORGAN | Airdrie/AB |
3. | Payton HARRIS | Abbotsford Judo Club/BC |
U21 M90 (9) |
1. | Benjamin KENDRICK | Takahashi Dojo/ON |
2. | Ian RYDER | Steveston Judo Club/BC |
3. | Anton DICKSON | shidokan/QC |
3. | Martin RUSSO | Judo Manitoba/MB |